Sohbet Girişi
  * Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.  
Farklı Sürüm Girişi Zsohbet Girişi JSistem Giriş

Öğretmen Sohbet Siteleri

Öğretmen Sohbet Siteleri

Öğretmen sohbet siteleri öğrenciler ve öğretmenler arasındaki iletişimi kolaylaştırmayı amaçlayan web siteleridir. Bu siteler, öğrencilerin ödevleri hakkında sorular sormak, konular hakkında fikir alışverişinde bulunmak veya dersle ilgili daha fazla bilgi edinmek için öğretmenlerle direkt olarak iletişim kurmalarını mümkün kılar.

Bunun yanında öğretmenler arasında da iletişim kurulmasını sağlar. Öğretmenler kendi aralarında ders anlatış biçimi, sınav soruları veya farklı öğretim teknikleri üzerine fikir alışverişi yapabilirler. Öğretmenler, bunların yanında diğer öğretmenlerle kişisel arkadaşlık da kurabilir.

Bu sitelerde yapılacak şeyler çok çeşitlidir;

 • Ders materyalleri paylaşma
 • İletişim kolaylığı
 • Zaman tasarrufu
 • Öğrenme ortamının genişlemesi
 • İşbirliği
 • Kişiselleştirilmiş dersler
 • İş yükü azaltma
 • Mesleğin stresinden uzaklaşma
 • Meslektaşlarla tanışma
 • Kişisel sohbet
 • Flört
 • Zaman geçirme

Bu siteleri kullanma amacı kişiden kişiye değişiklik gösterir. Birinin amacı flört etmekken bir başkasının amacı daha tecrübeli öğretmenlerden bilgi edinmek olabilir.

Öğretmen Sohbet Siteleri

Öğretmen Sohbet Siteleri

Başlıklar

Öğretmen Sohbet Siteleri Nedir?

Diğer sohbet siteleri gibi burada da amaç iletişim, arkadaşlıktır. Online olarak çevrimiçi olan kişilerle canlı bir şekilde sohbet imkanı vardır. Öğretmenler kendi aralarında yardımlaşma sağlayabilirler. Birbirleriyle yöntemlerini, amaçlarını, anılarını paylaşabilirler. Her meslek grubu kendi içinde olanları tanıma eğilimi gösterir. Onların neler yaptığını merak eder.

Sohbet siteleri de buna olanak sağlar. Bir öğretmen en iyi başka bir öğretmen tarafından anlaşılacağını düşünür. Benzer kader, bazen düşünceleri, ortak noktaları doğurur. Bu yüzden aynı meslek grubundan kişilerle arkadaş olmayı daha sık tercih ederler.

Köy Öğretmenleri Sohbet Sitesi

Köy öğretmenleri için de sohbet siteleri önemlidir. Eğer bulundukları bölgede internet varsa genellikle bu tip siteleri tercih ederler. Çünkü köy öğretmenleri birçok zorluğun, imkansızlığın içinde görev yapan kişilerdir. Bu sohbet siteleri sayesinde diğer öğretmenlerle eksikler konusunda yardımlaşabilirler.

Kaynak kitap yardımı, yiyecek, giyecek yardımı dayanışma yöntemi ile gerçekleşebilir. Yeni atanmış köy öğretmenleri diğer öğretmenlerin tecrübesinden, önerisinden faydalanabilir. Bunların yanında mesleğin stresinden uzaklaşmak, yeni meslektaşlarla tanışmak için de kullanılır. Mesleki konuşmalar şart da değildir.

Sınıf Öğretmenleri Sohbet Sitesi

Sınıf öğretmenleri öğrencilerin temelini oluşturan öğretmenlerdir. Bu meslek grubunun sohbet sitelerinde bir araya gelmesi birçok kolaylığı beraberinde getirir. Birlikte konuşarak nasıl daha iyi öğretebileceklerini, öğrencilerini nasıl daha iyi yerlere getirebileceklerini konuşabilirler. Farklı şehirlerdeki meslektaşları ile tanışıp nasıl ilerlediklerini öğrenebilirler. Ayrıca kişisel konularda sohbet de edebilirler. Dertleşebilir, soru sorabilir, bilgi paylaşımı yapabilirler.

Branş Öğretmenleri Sohbet Sitesi

Belli bir dersin öğretmeni olanlar için uygun olan online sohbet siteleridir. Aynı alandaki kişilerle tanışmak isteyenler branşına uygun sohbet odalarını tercih ederler. Örneğin, fizik öğretmenleri, kimya öğretmenleri kendi aralarında konuşmak isteyebilir.

Sadece öğretmenlik mesleğine başlayanlar için de değil, yeni mezun olmuş ya da üniversite öğrencileri için de uygundur. Bu tür platformlarda sınav bilgileri, atama bilgileri, yönetmeliklerde yapılan değişiklikler de paylaşılır.

Matematik Öğretmenleri Sohbet Sitesi

Matematik öğretmenleri diğer matematik öğretmenleri ile tanışmak için bu siteleri kullanılır. Bununla birlikte bu sohbet sitelerinde çeşitli soru örnekleri paylaşılıp çözülebilir. Öğrenciler iletişime geçerek soruların çözümünü öğrenebilir. Diğer okullarda görev yapan öğretmenlerden bilgi almak, onlarla rastgele konularda muhabbet etmek de mümkündür.

yazgulu 150
Cevap bırakın

bayan sohbet