Sohbet Girişi
  * Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.  
Farklı Sürüm Girişi Zsohbet Girişi JSistem Giriş

Dini Sohbet

Dini Sohbet

Başlıklar

İSLAMİ SOHBET ODALARI


Güzelim yurdumun kıymetli insanlarına İnternet ortamında Dini Sohbet ve İslami Chat gibi sitemizin ana içerikleridir. Önem arz eden sorgular yıllardan beri dünyanın önde gelen arama motorlarında en ön sıralarda yer alarak bulunabilirliği ön plana koymuştur. Web sayfamızın kurulduğu ilk günlerden bu yıllara kadar site içeriği ile alakalı kelimelerde lider site olarak öncülük etmiştir. Keyifli sohbetler ve arkadaşlıklar kurabileceğiniz sunucumuza bilgisayar, laptop, tablet ve telefon gibi cihazlardan dilediğiniz an itibariyle bağlantı kurabilirsiniz.

Allah-u Teale müminler kardeştir diye buyurmuştur. Bizler de bu anlayışla kardeşliğimizi değerli kılan yüce Allah’ın huzurunda birbirinden güzel kardeşlerle aynı ortam içerisinde dini sohbet etmek ve İslam dini adına bir şeyler katabilmek amacıyla İslami Sohbet odalarını aktif ederek, bu uğurda bismillah dedik. Şu an bulunduğunuz platform öyle bir değerdir ki; kan bağı ya da herhangi bir soy bağı olmasa bile önemli olan ortak cevherimiz dinimizdir. Siz kıymetli kardeşlerimizi de günün tüm saatlerinde hiç çekinmeden sitemiz üzerinde misafir etmekten onur duymaktayız.

Bir tıkla ortamın içine girdiğiniz ailemiz içinde sağlıklı bir irtibat benimse ve çet kullanıcılarını birbirlerini incitmeden, istek ve ihtiyaçlarına yön verecek olgunlukta işini her zaman en güvenilir kapsamda yapan bu ekiple tanışmanızı önermekteyiz. Umutsuzluğa kapılmadan doğru bir iletişim dili kullanılan ortamda herkes birbirine karşı saygılı olmalıdır. İllaki bazı durumlarda farklı düşünce, istek, ideal ve planlar olması da normal karşılanması doğru olandır. Karşımızda ki insanları kırmadan, üzmeden ve yaralamadan konuşmak için gönülden emek harcanmalıdır. Allah biz insanları en güzel şekilde yaratmış, kainatta bulunan her şeyi hizmetimize sunmuştur.


Sanal Alemin En Öğretici Dini Sohbet Sitesi


mobil islami sohbetSanal alemin en ahlâklı ve çok seviyeli Online Müslüman Sohbet kanalının özünde yatan sevgi yüklü öğretici muhabbetleri keyifle takip edebilirsiniz. Takvalı bir Müslüman kardeşini sevmeli ve her şartta değer vermelidir. Çünkü efendimiz hazretlerinin buyurduğu gibi: ‘İman etmedikçe cennete giremezsiniz, birbirinizi sevmedikçe asla iman etmiş sayılmazsınız’ diyerek imanın şartlarından biri olarak getirmiştir. Nefis muhasebesi kişinin kendisiyle yüzleşmesi, bizzat şahsını kontrol etmesi bütünüdür. Nefis sohbeti yapmak diğer yaratılanlardan farklı olarak insana verilmiş olan akıl ve iradenin eseridir. #İslam odasında ilim ve irfan sahibi kıymetli din hocalarının günlük olarak iştirak ettiği sohbetlere katılmak için hiç beklemeden www.Yazgulu.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

İbadet takdiri ilahinin kulları üzerinde ki hakkıdır. Sahip olduğumuz her şeyi bahşeden yüce rabbi şükran bilinciyle yaşamalıyız. İslami usullere uygun dini chat kanalı her gecenin sabahında uyanabilmek kabiliyetini bizlere bağışlayanın yüce Allah olduğunu hiçbir an unutmamalı ve daima ibadet görevlerimizi yerine getirerek bu bilinci hep taze tutmalıyız. Hayatın hepimiz için fani dünyada ki imtihan olduğunu bilerek nefes almayı nasip edeceği günlere bu sunucu üzerinde yaşamalısınız.

Şartlar ne olursa olsun nihai gayemiz tarafımızdan beklenen bu imtihanı kazananlardan olabilmek herkesin gönülden isteyeceği durum olarak öne çıkmaktadır. İyi ve kötü olarak varlık/yokluk, hastalık, ölüm ve kazanç gibi pek çok acı ve sıkıntılarla bir sınav vermekteyiz. Yapmış olduğumuz tüm ibaretler inanç alanlarıyla asla sınırlı değildir.


Kalben Huzur Bulacağınız Arkadaşlık Dua Bahçesi


» Biz faniler başarılı olabilmek için başkalarına değil, her daim kendine bakarak sorumluluğu kendinde bulmalıdır.

» Son Dini Sohbet konusunda işlediğimiz gibi başkalarının hatalarıyla ilgilenmek, kişinin şahsi yanlışlarını görmesine engel olmaktadır.

» İbadetlerin Allah katında değer kazanması ihlas, samimiyet ve huşuya bağlı olmaktadır.

» Allah huzurunda tevazu ve teslimiyet içerisinde bulunmaktadır.

» Kalben ve bedenen Allah’a hürmet ve itaat ederek boğun eğmeliyiz.

Kader Nedir ? ; Yüce Allah’ın ezelden ebediyete kadar olacak bütün olayların yerini ve zamanını, özellik ve niteliklerini ezeli ilmiyle bilip sınırlaması ve takdir etmesi demektir. Bir ayette buyrulduğu üzere; gaybın anahtarları rabbimizin yanındadır, onları ondan başkası bilemez. Karada ve denizde yaşanan ne varsa yalnız o bilir, ilmi dışında bir yaprak bile düşmez.

Kader ve kazaya inanmak demek, hayır ve şer, iyi ve kötü, acı ve tatlı, canlı ve cansız, faydalı ve faydasız her ne varsa hepsinin rabbin bilmesi/dilemesi/kudreti/takdiri ve yaratmasıyla olduğuna, Allah’tan başka yaratıcı bulunmadığına inanmak demektir.


Müminler Mobil Dini Chat Uygulamasında Buluşuyor


Yıllardan beri tüm mümin kardeşlere sunmuş olduğumuz İslami arkadaşlık hizmetini kesintisiz şekilde İnternet aracılığıyla vermekteyiz. %100 mobil uyumlu olarak İslami Mobil Sohbet Odaları içinde büyük/küçük, kadın/erkek, yaşlı/genç herkesin birbiriyle kurduğu bağ aracılığıyla gönderdiği mesajlar chat sitesi iletişimini oluşturmaktadır.

Hepimizin çok iyi bildiği husus; Tek olmak, eşsiz olmak yalnızca Allah’a mahsustur. Bizler bir hayat arkadaşına, yuvaya, güvene ve kalben temiz bağlılığa muhtacız. Mobil uyumlu yeni sohbet uygulaması sanal mağaza marketlerde ki yerini almıştır.

Desteğe ve paylaşıma, şefkate ve huzura, ilgiye ve sevgiye, kısacası ahlaklı sohbet edilebilecek bir aileye ihtiyaç duyarız. İşte tamda bu durumda dini bilgiler ve İslami Sohbet Evlilik web sayfamız ortaya çıkmaktadır.

Seviyeli bayanlarla ve erkeklerle sohbet etmek için insanı bir çaba ve gayret gerektirir. Deneyimli İslami Chat Odaları yetkilileri tüm dini çet konularını araştırmak, imkan ölçüsünde bunları kullanıcılara aktarmak ve global odalar da gereken tedbirleri de almakta temel görevleri olarak sayılabilir. Derdi de, dermanı da veren şüphesiz ki Allah’tır. Bu bilince sahip olarak hayatımızı sürdürerek, zorluklarla mücadele etmenin önemli adımının sabır olduğunu unutmadan rabbimize sığınarak manevi huzuru hissetmeliyiz.

Bir sonra ki yazımızda buluşmak dileğiyle.. Her şey gönlünüzce olsun.

islami sohbet odaları

yazgulu 278
Cevap bırakın

bayan sohbet